ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10188522
*
nr 1018 8522
Spegel
höjd: 99 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:41:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 13:41:52
1
100 kr
14/2 10:39:10
2
150 kr
14/2 21:04:11
1
200 kr
15/2 00:06:16
2
300 kr
15/2 00:07:32
2
350 kr
15/2 06:29:42
1
300 kr
15/2 06:29:42
2
350 kr (Budbetjänt)
15/2 06:31:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1018 8522
Spegel
höjd: 99 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 13:41:52 | 1 | 100 kr |
| 14/2 10:39:10 | 2 | 150 kr |
| 14/2 21:04:11 | 1 | 200 kr |
| 15/2 00:06:16 | 2 | 300 kr |
| 15/2 00:07:32 | 2 | 350 kr |
| 15/2 06:29:42 | 1 | 300 kr |
| 15/2 06:29:42 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 15/2 06:31:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



